گالری تصاویر

درباره شرکت

معرفی شرکت دانش بنیان دانشگاهی توسعه فناوری دانشگاه بجنورد

شرکت دانشگاهی توسعه فناوری دانشگاه بجنورد، مجموع ه­ای کاملاً تخصصی فعال در حوزه خدمات فنی­ مهندسی در استان است. این شرکت با بهره مندی از متخصصان و کارشناسان فنی زبده در رشته های مختلف فنی ­مهندسی و علوم پایه در خدمت جامعه دانشگاهی، مخترعان، پژوهشگران، هنرمندان، بازرگانان و فعالان صنعتی می باشد. این شرکت در سال 1397 با همت و کوشش جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه بجنورد و بخش خصوصی به ثبت رسیده و با عنایت به اخذ مجوز هیات امنای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی خراسان شمالی و سهامدار بودن دانشگاه بجنورد در آن، حائز عنوان شرکت دانشگاهی است و در شهریورماه 98 مجوز شرکت دانش بنیان از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را دریافت نمود.

 

این شرکت تاکنون موفق به ثبت 7 اختراع، مقالات و جوایز متعدد در زمینه بهینه سازی سیستم ها و مدیریت سبز شده است و توانسته 5 محصول محوری به شرح ذیل را تولید نماید:

1-دستگاه زردسوزکن مشعل توسط نبولایزر ( افزاینده راندمان و کاهش آلاینده مشعل­های گازی)

2-  دستگاه چیلر آبگرمکن تلفیقی یکپارچه

3- دستگاه ذخیره ساز شیمیایی سرما

4- دستگاه ضد عفونی کننده بدن توسط امواج فراصوت

5- دستگاه اندازه گیری نشتی گاز بر حسب دبی جرمی

از دیگر زمینه های فعالیت شرکت می­توان موارد ذیل را نام برد:

  • انجام تحقیقات کاربردی
  • ارایه خدمات تخصصی علمی، تحقیقاتی و فنی
  • تولید محصولات یا فناوری نوین
  • ارایه ی خدمات توسعه کار آفرینی
  • ارایه ی خدمات توسعه ی محصول جدید
  • ارایه ی خدمات ورود کسب و کار به بازار بین المللی و جهانی کردن آن ها

 

   

توصیف لوگو شرکت توسعه فناوری دانشگاه بجنورد

  عنوان لوگوی شرکت، T.D.Co می­باشد که مخفف حروف اول عبارت "Technology Development Company" است که نام این شرکت می­باشد. توصیف کامل تصویر لوگو  به شرح زیر می­باشد:

     مطابق شکل بالا، لوگو تداعی کننده یک تراکتور می­باشد که دارای چرخ جلو کوچکتر و چرخ عقب بزرگتر است و بیانگر کار و تولید است. همچنین قسمت فوقانی علامت تجاری پیشنهادی، بیان کننده ترکیبی از کتاب باز شده و قلمی در میان آن است که نشان دهنده ماهیت دانشگاهی و دانش بنیان این شرکت است.

      مطابق تصویر زیر شش گوشه­هایی که در قسمت­های داخلی علامت تجاری مشاهده می­شود، تداعی کننده پیچ، مهره و آچار است که چرخه تولید و صنعت را بیان می­دارد.

      مطابق شکل زیر حروف td نمایش داده شده در قسمت سبز تیره علامت تجاری پیشنهادی، بیان کننده حروف اول عبارت "  technology development " می­باشد که بخشی از نام لاتین این شرکت است.

      مطابق شکل زیر حروف db نمایش داده شده در قسمت سبز روشن علامت تجاری پیشنهادی، بیان کننده حروف اول عبارت " daneshgah bojnord " می­باشد که بخشی از نام این شرکت است.

حروف co نمایش داده شده از ترکیب قسمت سبز تیره و سبز روشن لوگو ، بیان کننده حروف اول عبارت " company " می­باشد که بخشی از نام این شرکت است.