اخذ مجوز دانش بنیان «شرکت دانشگاهی توسعه فناوری» دانشگاه بجنورد

اخذ مجوز دانش بنیان «شرکت دانشگاهی توسعه فناوری» دانشگاه بجنورد


اخذ مجوز دانش بنیان «شرکت دانشگاهی توسعه فناوری» دانشگاه بجنورد

شرکت دانشگاهی توسعه فناوری دانشگاه بجنورد مجوز شرکت دانش‌بنیان را از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دریافت کرد.

رئیس دانشگاه بجنورد روز سه‌شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شرکت دانشگاهی توسعه فناوری این مرکز آموزش عالی در سال ۱۳۹۷ به ثبت رسیده بود که تاکنون موفق به ثبت ۵ اختراع، انتشار مقالات و کسب جوایز متعدد در زمینه بهینه سازی سیستم ها و مدیریت سبز شده و توانسته ۳ محصول محوری را نیز به تولید برساند.

احمد محقر، این محصولات را شامل دستگاه زردسوزکن مشعل توسط نبولایزر (افزاینده راندمان و کاهش آلاینده مشعل­های گازی)، دستگاه چیلر آبگرمکن تلفیقی یکپارچه و دستگاه ذخیره ساز شیمیایی سرما دانست.

محقر افزود: انجام تحقیقات کاربردی، تولید محصولات یا فناوری نوین، ارائه خدمات تخصصی علمی، تحقیقاتی و فنی، ارائه خدمات توسعه کارآفرینی، ارائه خدمات توسعه محصول جدید و  ارائه خدمات ورود کسب و کار به بازار بین المللی و جهانی کردن آن‌ها از دیگر زمینه های فعالیت شرکت دانشگاهی توسعه فناوری این مرکز آموزش عالی است.

شرکت دانشگاهی توسعه فناوری دانشگاه بجنورد در سال ۹۷ در این مرکز آموزش عالی ایجاد شده که ۳۵ درصد سهام آن مربوط به دانشگاه و ۶۵ درصد متعلق به اعضای هیأت علمی و بخش خصوصی است که در زمینه محیط زیست و انرژی فعالیت می‌کند.

در این شرکت تجهیزات آزمایشی با همکاری کارخانه‌ها و صنایع نصب شده و تاکنون سه میلیارد ریال اعتبار برای راه اندازی این آزمایشگاه هزینه شده است.