رونمایی از کابین ضدعفونی کننده مجهز به سیستم مه‌پاش فراصوت

رونمایی از کابین ضدعفونی کننده مجهز به سیستم مه‌پاش فراصوت


رونمایی از کابین ضدعفونی کننده مجهز به سیستم مه‌پاش فراصوت

دکتر غلامحسین رحیمی شعرباف، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، ضمن بازدید از شرکت دانشگاهی و دانش‌بنیان توسعه فناوری و اتاق سرور مرکز IT  دانشگاه بجنورد، از کابین ضدعفونی کننده ساخته شده توسط محققان این دانشگاه رونمایی کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه بجنورد، این کابین ضدعفونی کننده مجهز به سیستم مه‌پاش فراصوت می‌باشد که توسط آن ترکیبات گندزدا به صورت مه‌پاشی برای زدایش جرم میکروبی از کفش و شلوار آلوده افراد در محیط‌های پرخطر از نظر آلودگی بیولوژیکی، تزریق می‌گردد. هموژن ساختن ترکیبات گندزدا توسط دستگاه و تزریق همزمان دو گندزدا به دلیل ایجاد کردن اثر سینرژیستی برای حذف آلودگی‌ها و استفاده از جریان شدید هوا و همچنین توجه ویژه به گندزدایی کفش‌ها به عنوان یکی از آلوده‌ترین محیط‌های رشد میکروبی از نوآوری‌های این دستگاه است.
دستگاه اختراعی جهت رفع آلودگی بیولوژیکی کفش‌ها، پوشش شلوار و ضدعفونی دست افراد در محیط‌های پرخطر از نظر انتقال عوامل بیماری‌زا، هم در مواقع اپیدمی و هم غیر اپیدمی نظیر بیمارستان‌ها، مطب‌ها، مراکز بهداشتی، آزمایشگاه‌ها، فروشگاه‌ها و… کاربرد دارد.
اختراع این دستگاه به شماره ۱۰۱۶۱۳ به ثبت رسیده است و این مجموعه با ایمنی بالا، سهولت کاربرد، انعطاف در شکل و اندازه قابل ساخت است.